Home / Evde Vücut Geliştirme Üzerine / Evde Vücut Geliştirmede Kreatin Etkisi

Evde Vücut Geliştirmede Kreatin Etkisi

Evde vücut geliştirme ile uğraşıyorsanız ve siz de kısa sürede yapılı ve güçlü bir fiziğe sahip olmak istiyorsanız o zaman kreatini denemelisiniz. Çünkü kreatin gerçekten de kasların gelişiminde etkili bir rol oynuyor. Kreatini  kullanan sporculardan araştırmacılara kadar hemen herkes kreatinin kas yapım hızına etkisini biliyor. Eğer sizde kas yapımını hızlandırmak istiyorsanız o zaman kreatin kullanmalısınız.

Bir ürünü tüketirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmakta.EĞER KREATİNİ DENGELİ VE ÖLÇÜLÜ BİR BİÇİMDE KULLANMAZSANIZ BU SİZE FAZLA SU VE BÖBREK YORGUNLUĞU OLARAK GERİ DÖNECEKTİR.Bunun aksine gereğinden az kullanırsanız da antrenmanlarda hedeflediğiniz performansı gösteremeyebilirsiniz.

Evde vücut geliştirme yapanların çok sık olarak kullandıkları kreatin toz halde tüketilmektedir. Kreatinin en önemli etkisi ise vücuda daha fazla enerji üretmesidir. Bu özellikle yoğun antrenman programlarının altından başarılı bir şekilde kalkmanıza ve kaslarınızı daha hızlı geliştirmenize yardımcı olmaktadır. Yapılan araştırmalar kreatin kullanımının kişinin patlayıcı gücünde bir miktar artışa sebep olduğu gözlenmiştir. Yani bir sette en fazla 10 kg ağırlık kaldırabiliyorsanız kreatin etkisi ile bunu bir miktar daha artırabilirsiniz.. Doğal olarak bu da kaslarınızın daha hızlı gelişmesini sağlayacaktır.

Kreatin özellikle Evde kas yapma konusunda etkili oluyor. Çünkü kreatin aldığınız zaman kilo alıyorsunuz. Tahminlere göre ilk hafta 1 – 2 kilo alıyorsunuz. Alınan bu kilolar daha çok su ihtiva etse de ilerleyen zamanlarda bu kas gelişimine büyük katkıda bulunuyor. İkinci haftadan itibaren de antrenman ile kas gelişimi doğru orantılı olarak artmaya başlayacaktır.

Kreatin kullandığınız zaman tükettiğiniz su daha fazla kaslara iletilmeye başlanır. Bu da doğal olarak kas gelişimini hızlandırır. Ayrıca bu olay kas gelişimi için gerekli olan proteinleri daha kolay sentezlemektedir.

Yapılan araştırmalara göre kreatin bunların dışında lif gelişimine de katkıda bulunuyor. Ancak en önemli faydası ise vücutta su toplanmasıdır. Kreatinin bunun dışında bilinen bir etkisi ise bulunmuyor. Kısacası Evde vücut geliştirme ile uğraşanlar eğer kısa sürede kaslarını geliştirmek ve istedikleri vücuda sahip olmak istiyorlarsa o zaman yapmaları gereken kreatin kullanmak olacaktır. Kreatin sayesinde sizde kısa sürede istediğiniz vücuda sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan ” Evde Vücut Geliştirme Yapanların Su İhtiyacı Neden Fazladır?” adlı makalemizde bu konu hakkında bilgiler verdik.

About MasterBodybuilder

Check Also

overtrainig32

Vücut Geliştirme Sporcularının Korkulu Rüyası : Overtraining(Aşırı Çalışma)

Aşırı çalışma ülkemizdeki çoğu vücut geliştiricinin maruz aldığı bir durumdur. Bu neden aslında kısa sürede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir