Home / Evde Vücut Geliştirme Hareketleri / Evde Vücut Geliştirme Hareketleriyle Baklavaları Çıkarma Vakti

Evde Vücut Geliştirme Hareketleriyle Baklavaları Çıkarma Vakti

Bu makalemizde size evde yapılabilecek vücut geliştirme hareketleriyle süper bir  karna sahip olmanız için gereken bilgileri vereceğiz.   Karın kasları geçmişten beri  insanoğlu için fit ve güçlü görünümün sembolüdür. Eski Yunan heykellerindeki ünlü  adonis kasları bunun en iyi örneğidir.   Estetik bir vücut için şüphesiz ki karın kasları  çok önemlidir.İnsanlar nedense karın kaslarını ;kol,göğüs veya omuz kasları kadar  önemsemezler. Bunun neticesinde de üst bölgesi iyi çalışılmış fakat göbekli insanlar  ortaya çıkar. Göbeğin o görünümü de geri kalan her şeyi süpürür gider. Eğer bir  sporcu omuzlarının daha geniş,göğüs kaslarının daha belirgin,kanatlarının daha  üçgensel görünmesini istiyorsa hepsinden önce ince bir bele sahip olmalıdır.İnce bir  bel olmadan kişi ne yaparsa yapsın o hayal ettiği üçgen görünüme sahip  olamayacaktır…   Dilerseniz şimdi bizi o hayal ettiğimiz üçgen görünüme  kavuşturacak evde vücut geliştirme hareketlerine bir göz atalım.               Evde yapacağınız karın egzersizlerinin asıl amacı üst karın ve alt karın bölgesinde bulunan baklava dilimli görünüme sahip olan kasları çalıştırmaktır. Bu hareketler sayesinde karın bölgesindeki kaslar aktif halde çalışırken yağ olarak adlandırılan ve özellikle alt kısımdan çıkan göbeğin de oluşması engellenir.  

Mekik

 

Evde Vücut Geliştirme Hareketleri-16
Mekik

İlk hareketimiz herkesin yakından tanıdığı mekik. İlk olarak yumuşak bir zemine sırt üstü  uzanın. Daha sonrasında ayak tabanlarınız yere değecek şekilde ayaklarınızı kırarak  yerden bir miktar yukarıya  kaldırın. Ellerinizi ise göğsünüzde olsun. Eğer hareketi  yaparken boynunuz ağrıyorsa bu durumda ellerinizi boynunuzun arkasına koyabilirsiniz.  Hareketlere başlamadan önce karnınızı çekebildiğiniz kadar içeri çekmeli ve tavanda bir  noktaya odaklanmalısınız. Daha sonrasında ise nefesinizi vererek sırtınız yerden kalkana  kadar kalkmaya çalışın. Ancak belinizin yerle teması kesilmesin. Üst sırtınız yerden  kalkana kadar kalkmanız yeterli olacaktır. Hareketi biraz daha zorlaştırmak isterseniz  bacaklarınızı  90 derece yaparak bu hareketi yapabilirsiniz. Ancak kesinlikle boynunuzu  bükmemelisiniz. Boynunuz vücudunuz ile bir bütün olmalıdır.  

Yerde Bacak Kaldırma

 

Evde Vücut Geliştirme Hareketleri-18
Yerde Bacak Kaldırma

Evde yapılabilecek karın bölgesine yönelik en güzel vücut geliştirme hareketlerinden  biridir. Hareket boyunca iki bacak birbirine yapışık olmalıdır. Dizler hafif kırık olacak  şekilde ayak tabanlarının yerle mesafesi 50 cm oluncaya kadar bacaklar yavaşça  kaldırılıp indirilir. Bacaklar kaldırılırken nefes verilir,indirilirken alınır. İleriki  aşamalarda iki bacağın arasına dambıl sıkıştırılarak ta yapılabilir.  

 

      Plank

 

Evde Vücut Geliştirme Hareketleri-15
Plank

Evde vücut geliştirme  hareketleri arasında oldukça zor,bir o kadar  da etkili bir egzersizdir. Önce şınav  çekiyormuş gibi pozisyonunuzu alın.  Dirseklerinizden kollarınızı  90 derece  kırarak dirseklerinizi yere koyun. Sadece  ayak parmaklarınız ve dirsekleriniz yere  değmeli. Vücudunuz ise gergin ve yere  paralel olmalıdır. Bu pozisyondayken karın  kaslarınızı sıkın ve 30 saniye kadar bu  şekilde kalmaya çalışın.  

Yan Mekik

 

Evde Vücut Geliştirme Hareketleri-17
Yan Mekik

Önce sırt üstü yere yatın.Dizleriniz ve kalçanız yaklaşık 90 derece yapsın. Sol ayak  yerde olacak şekilde ellerinizi başınızın arkasına koyun. Bu pozisyondayken karın  kaslarınızdan güç alarak omzunuzu yerden kesin ve göğsünüzü sağ kalçanıza doğru  götürün. Bu hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. Böylelikle yan karın kaslarınızı  da etkili bir biçimde çalışmış olursunuz.    Karın bölgesine yönelik yukarıda anlattığımız evde vücut geliştirme hareketleriyle 1  ay kadar kısa bir sürede farkı hissedeceksiniz. İyi çalışmalar…

Bir önceki yazımız olan “Evde Vücut Geliştirme Hareketleriyle Güçlü Bacaklar” adlı makalemizde büyük bacak kaslarına sahip olmanın en etkili yollarından bahsettik.

About MasterBodybuilder

Check Also

Evde vücut geliştirme-

Evde Yapılabilecek Vücut Geliştirme Hareketleriyle Estetik Kollar

   Bu makalemizde sizlere evde vücut geliştirme hareketleriyle nasıl estetik kollar inşa edebileceğinizden bahsedecek,sizlere bu …

28 comments

 1. son derece etkili çalışmalar hocam elinize sağlık

 2. Teşekkür ederiz Ayhan

 3. Egzersizler ilk başlarda zorlayabilir fakat birkaç haftada karın bölgeniz forma girecektir.

 4. Hocam hareketleri test etmek amaçlı 2 hafta boyunca haftada 3 gün uyguladım.Karın kaslarım kıpırdanmaya başladı başlangıçta çok mekik yapamıyordum fakat şimdi bayağı güçlendi abdominalller. Tavsiye ettiğiniz program da bayağı geniş kapsamlı alıp başlamayı düşünüyorum yeter spor salonlarına harcadığım para. Ona vereceğim parayla protein tozu vs. almayı düşünüyorum.İyi çalışmalar..

 5. Hocam alt karın kaslarım üst karın kaslarına göre daha geç gelişiyor sebebi nedir?

 6. Çünkü üst karın kasları merkez grubu kaslarıdır ve bütün karın hareketlerinde gerek stabilizasyonu gerekse dengeyi sağlamak amacıyla direk ve endirek olarak çalışırlar.Yani siz alt karın da çalışsanız üst karın da çalışsanız o kas grubu devamlı kasılır durumdadır.Ama alt karın için durum böyle değildir.Haliyle üst kas grubu daha çok çalıştığı için gelişimi de hızlı olmaktadır.

 7. Şu zamana kadar spor yapmadım orta kilolu biriyim ne kadar çalışma nasıl bir düzenle ne kadarda çıkar hoşlanıcak bir baklava dilimi ?

 8. İyi bir diyet ve çalışma programı ile yaklaşık 8 ayda güzel bir karın bölgesine kavuşabilirsiniz.

 9. Hocam naptin sen ya bende 1 ayda çıkar saniyordum şöle kızları hasta edebileceğimizi filan.d 8 ay ne demek hocam iletişim adresiniz varmidir.siz bana yardimci olursanız wep te ben yardimci olurum..facebook mevcutmu
  Root.madyl489 facebook

 10. Maalesef kişisel antrenörlük desteği vermiyoruz.Bu bloğu kurma amacımız insanları bilgilendirmek.Ama anasayfada bir programın tanıtımını yaptık.O programın içerisinde 7 haftada karın kası serisi antrenmanları mevcut.Yani yaklaşık 2 ayda eğer azimliyseniz düzgün bir karın bölgesi elde edebilirsiniz.Saygılar…

 11. Seo vs konusunda her türlü destek veririm kişişel sestek istemiyorum sadece sorularım var o 2 ay dediğiniz linki ala bilirmiyim.

 12. Merhabalar yardımcı olmak istediğiniz için teşekkür ederiz. http://www.uvfitness.gen.tr/uvfitness-karin-kasi-antrenmanlari-serisi-incelemesi adlı linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler.Sorularınızı buradan cevaplamaktan mutluluk duyarız.

 13. hocam ben elektirikli abs x2 kemerlerinden almayı düşünüyorum takviye amaçlı karın çalışmalarıma siz ne düşünüyorsunuz bu kemerler hakkında

 14. Hocam yaş 14 vücut yağ oranım %11.1 boy 175cm kilo 65-70 arası(uzun süredir ölçmüyorum kiloyu)
  göğüste ve karında gözle görülecek biraz şekillenme mevcut.Sizce bu programla ne kadar sürede güzel bir şekle sokabilirim?Teşekkürler..

 15. MasterBodybuilder

  http://www.evdevucut-gelistirme.com bu linkte paylaşmış olduğumuz programla yaklaşık 4 ayda çok iyi bir fiziğe sahip olabilirsiniz.Bu denenmiş ve test edilmiştir.

 16. çokk saolunn ıyı bırr vucudd yapabicemm çokk ıyı bılgşler bunlar saolunn verğinizz bilgilerrr için.

 17. Biz teşekkür ederiz.

 18. hocam 17 yaşındayım boyum 1.80 kilom 55 bu egzersizlerin dışında evde dumball barfiks kum torbası var bunları düzenli olarak yaparsam karın kaslarım en çabuk ne zamana çıkar cevabınızı bekliyorum…

 19. MasterBodybuilder

  MERHABA KUTAY, KİLONUZ DÜŞÜK OLDUĞU İÇİN KARIN KASLARINIZIN BELİRGİNLEŞMESİ ÇOK KOLAY OLACAKTIR. 2 AYLIK HAFTADA 3 GÜNLÜK BİR ÇALIŞMA İLE KARIN KASLARINIZI ÇOK NET BİR BİÇİMDE GÖREBİLİRSİNİZ. İYİ ÇALIŞMALAR…

 20. Merhabalar. Ben henüz yeni başlayacağım. Bu protein tozlarinin bi zararı olurmu

 21. MasterBodybuilder

  doğru ölçüde ve gerekli miktarlarda kullandığınızda bir zararı olmaz. fakat protein tozlarının bir ek besin olduğunu,yeterli beslenilemediği taktirde kullanılması gerektiğini unutmayınız.

 22. Merhaba 15 yaaındayım 55 kıloyum nasıl calısmalıyım

 23. Merhaba Musa, ilk olarak websitemizdeki egzersizleri belirlenen tekrar ve setlerde yaparak başlayabilirsiniz.

 24. Merhaba 15 yaşındayım 60 kiloyum boyum 1.72 ideal karın kası için uygun mudur?

 25. Hocam bu hareketleri her birini kaç defa yapmalıyız ve kaç sette bitirmeliyz

 26. MasterBodybuilder

  merhaba erkan,herbirini 4 set yoruluncaya kadar yapmalısınız.

 27. Hocam bu kaç ay sürüyo

 28. merhabalar bir hafta oldu benim baklavalar çıkmaya başladı 4 kilo verdim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir